VITAJTE HARMONIZÁCIA LADIČKAMI HARMONICKÉ ŠTVRTKY PIANO-HEALING E-SHOP
O NÁS ŠUM DAŽĎOVÉHO PRALESA BABIČKINE RECEPTY MASÁŽE CENNÍK
KURZY ESENCIÁLNA KOZMETIKA GEOPATOGÉNNE ZÓNY KVAPKA KRVI

LINKY

AKCIE OZDRAVNÉ POBYTY REFERENCIE KRIŠTÁLY KONTAKT

Úvod - vedeli ste, že...?
Rain Drop - s esenciálnymi olejmi

Čínska meridiánová masáž tela

Bolesti šije, ramien, hlavy, chrbta


Masáže

na odstránenie bolestí šije, ramien, hlavy, chrbta

S bolesťou chrbta sa už stretol hádam každý z nás. Štatistiky udávajú, že 80% ľudí sa aspoň raz stretlo s bolesťou chrbta, najviac ľudí vo veku 31-40 rokov, pričom problémy s chrbticou majú už školopovinné deti.

V niektorých prípadoch je príčinou preťaženie svalov, či už náhle veľké preťaženie alebo dlhodobo postupne sa kumulujúce malé preťaženie. Príkladom kumulovaného malého preťaženia je taška nosená v rovnakej ruke, či sedavé zamestnanie s držaním hlavy v predklone, s ohnutým chrbátom. Príkladom náhleho veľkého preťaženia môže byť nesprávna poloha tela pri zdvíhaní a nosení ťažkých bremien, akými sú napríklad deti. Pokiaľ sa preťaženie svalov prejaví svalovým spazmom (bolestivá hrčka v svale), je tento stav ľahko napraviteľný masážami, ponúkanými v OÁZE HARMÓNIE.

Ďalšou príčinou bolesti chrbta môže byť vysunutý stavec chrbtice, ktorý tlačí na okolité väzivo a nervový systém. Vytlačená platnička spomedzi stavcov môže spôsobiť, že sa stavce začnú správať individuálne a obalovať sa vápnikovými segmentami. Ak máte za sebou pád či náraz, je dobré dať si skontrolovať chrbticu lekársky, aby röntgen vylúčil, že neide o poškodenie chrbtice. Ak nie ste prípad s lekárskou diagnózou, potom vrátiť stavce na svoje miesto je možné aj v OÁZE HARMÓNIE, a to neinvazívnym spôsobom, napríklad Breussovou masážou chrbtice alebo Dornovou metódou (viď. ponuka masáží v OÁZE HARMÓNIE).

Málokto vie, že bolesť chrbta môže signalizovať vnútorné ochorenie orgánov, teda nemusí byť záležitosťou svalov či kostí chrbtice. Napríklad sú to problémy s obličkami. močovým mechúrom. Kým nastane choroba vnútorných orgánov, telo má najprv oslabené energetické dráhy. (Napríklad oslabený meridán močového mechúra sa prejavuje bolesťami hlavy a kŕčmi v chrbáte, bedrách a dolných končatinách. Oslabený meridán osrdečníka sa prejavuje bolesťami a kŕčami horných končatín. Oslabený meridián tenkého čreva bolesťami šije, hlavy a reumatickými bolesťami horných končatín. Oslabený meridián pečene sa prejavuje migrénami, stuhnutím svalov, chorobami kĺbov, šliach väziva až artritídou. Oslabený meridián žlčníka spôsobuje ztuhnutosť šije a ramien. Poruchy na riadiacom meridiáne sa tiež prejavujú bolesťami chrbtice. Oslabený meridián pľúc spôsobuje bolesti v ramenách.) Tu je príležitosť rozpoznať podľa bolesti chrbta blížiacu sa chorobu (diagnostika v OÁZE HARMÓNIE) a odstrániť ju skôr ako prepukne, napríklad ladičkovou terapiou (viď. podstránka webu OÁZA HARMÓNIE - Terapia zvukom).

Masáž chrbta je možné doplniť o pôsobenie na akupresúrne body odstraňujúce bolesť šije, hlavy, bedier, ramien, a to tlakom prsta alebo uvoľňujúcou vibráciou terapeutickými ladičkami, čo je bezbolestné.

Dĺžka masáže je voliteľná.......................15, 30, 45, 60 min

 

 

 

 

English