VITAJTE HARMONIZÁCIA LADIČKAMI HARMONICKÉ ŠTVRTKY PIANO-HEALING E-SHOP
O NÁS ŠUM DAŽĎOVÉHO PRALESA BABIČKINE RECEPTY MASÁŽE CENNÍK
KURZY ESENCIÁLNA KOZMETIKA GEOPATOGÉNNE ZÓNY KVAPKA KRVI

LINKY

AKCIE OZDRAVNÉ POBYTY REFERENCIE KRIŠTÁLY KONTAKT

Liečenie pitím vody
Prírodná detoxikačná, liečivá a chudnúca kúra

Zelenina/ovocie ku orgánom

Kokosový olej
Cibuľa
Zázvor ako liek
Liečba rakoviny javorovým sirupom a sódou
Tinktúra proti kliešťom
Liečivý dar paradajok
Potraviny proti Alzheimerovi

 

 

Pokiaľ máte záujem dostávať informácie o novinkách a zľavových akciách emailom, pošlite prosím email s vašou adresou na:

alena@oazaharmonie.sk

 

 

 

Babičkine recepty

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Toto je podstránka zozbieraných prírodných receptov.
Ak poznáte nejaký osvedčený,
pošlite mi ho prosím emailom
,
zverejním ho tu.

* * * * *

Prírodná detoxikačná, liečivá a chudnúca kúra

 • Kúrou sa uvoľňujú tukové usadeniny z tkanív bez vedľajších účinkov až do 1 kg za deň.
 • Kúra lieči choroby vyvolané tvorbou hlienu ako nachládnutie, chrípka, astma, senná nádcha, ťažkosti nosovo-čelných dutín, prieduškové ochorenia, alergie, kožné choroby, ukladanie cholesterolu v artériách a žilách ako bulky, abscesy, vredy, vyrážky, odstraňuje škodliviny z kĺbov, svalov, žliaz a buniek.
 • Účinok jednotlivých zložiek kúry:
  • Citróny - obsahujú C vitamín, flavonoidy, vápnik, fosfor, draslík, karotén, pôsobia antisepticky, likvidujú baktérie, čistia krv, spevňujú steny ciev, podporujú chudnutie, sú proti reumatizmu, alergiám, nádche, boesti v krku, laryngitíde, hnačke.
  • Chilli alebo cayenská paprika, korenie - tlmí bolesti, rozpúšťa krvné zrazeniny, odstraňuje únavu, lieči žalúdočné a dvanástnikové vredy, podporuje rast tkaniva tým, že stimuluje syntézu histaminu.
  • Javorový sirup - obsahuje až 54 substancií a antioxidantov, ktoré majú protizápalové, protirakovinotvorné účinky, vplýva aj na enzýmy pomáhajúce pri kontrole cukrovky typu 2.
  • Melasa z cukrovej trstiny - má vysoký obsah vápnika, horčíka, draslíka, ale obsahuje aj železo, fosfor, sodík, zinok, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B a ďalšie látky. Účinne zaberá pri alergiách, oslabení imunitného systému alebo tráviacich ťažkostiach. Športovcom ochráni kĺby a chrbtové stavce. Bez obáv ju môžu užívať tehotné ženy. Jej účinok sa u všetkých konzumentov prejaví na peknej pleti, zdravých vlasoch a pevných nechtoch. Melasa prekvapivo pomáha aj proti vysokému krvnému tlaku, pri angine pectoris, pri búšení srdca. Trstinová melasa nemá nijaké nepriaznivé vedľajšie účinky, nemožno sa ňou predávkovať ani neexistuje žiadna kontraindikácia.

   

Recept:

2 lyžice citrónovej šťavy (cca 1/2 citrónu)
2 lyžice javorového sirupu
1/10 čajovej lyžičky kayenského korenia
300 ml teplej alebo studenej vody v pohári

Zamiešať, vypiť takýchto 6-7 pohárov počas dňa namiesto jedla. Ak má človek hlad, má si dať ešte jeden pohár. V priebehu kúry sa nemá jesť žiadna iná strava. Pretože nápoj obsahuje vyvážené množstvo minerálov a vitamínov, človek netrpí hladom. Nápoj je stravou v tekutej forme. Naviac sa môže piť čistá voda. Javorový sirup môžete nahradiť melasou. (To je vhodné zvlášť pre cukrovkárov, lebo melasa dodáva potrebné zložky, ktoré potrebuje slinivka k tvorbe inzulínu. Súčasne môže byť redukované podávanie inzulínu.) Kúru je vhodné opakovať 4x alebo 5x ročne. Pri ľahších zdravotných problémoch ju stačí držať 10 dní, pri ťažších až 40 dní.

Kúra je vhodná aj pre ľudí s podváhou, môžu si pridať viac javorového sirupu, či melasy. Zdravé tkanivo sa kúrou neodbúra , z tela odídu len hlieny, odpad a choroba.

 

Dobrú chuť! Na zdravie a na krásu!

 

 

 

 

English