VITAJTE HARMONIZÁCIA LADIČKAMI HARMONICKÉ ŠTVRTKY PIANO-HEALING E-SHOP
O NÁS ŠUM DAŽĎOVÉHO PRALESA BABIČKINE RECEPTY MASÁŽE CENNÍK
KURZY ESENCIÁLNA KOZMETIKA GEOPATOGÉNNE ZÓNY KVAPKA KRVI

LINKY

AKCIE OZDRAVNÉ POBYTY REFERENCIE KRIŠTÁLY KONTAKT

Liečenie pitím vody
Prírodná detoxikačná, liečivá a chudnúca kúra

Zelenina/ovocie ku orgánom

Kokosový olej
Cibuľa
Zázvor ako liek
Liečba rakoviny javorovým sirupom a sódou
Tinktúra proti kliešťom
Liečivý dar paradajok
Potraviny proti Alzheimerovi

 

 

Pokiaľ máte záujem dostávať informácie o novinkách a zľavových akciách emailom, pošlite prosím email s vašou adresou na:

alena@oazaharmonie.sk

 

 

 

Babičkine recepty

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Toto je podstránka zozbieraných prírodných receptov.
Ak poznáte nejaký osvedčený,
pošlite mi ho prosím emailom
,
zverejním ho tu.

* * * * *

Liečba medom a škoricou

Je vedecky dokázané,že zmes medu a škorice lieči väčšinu chorôb. Dnešní vedci túto zmes doporučujú ako veľmi učinný liek na mnohé druhy chorôb. Med môže byť uživaný bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Vedci zistili, že aj keď je med sladký a berie sa v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom. Bol vydaný zoznam chorôb, které môžu byť liečené medom a škoricou na základe výsledkov štúdia západných vedcov.

Chloresterol

2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice zmiešané v 2dcl horúcej vody. Výskumom podávali tento recept pacientom s vysokou hladinou cholesterolu a dokázali znížiť hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává sa ak 3x denne je vyliečený aj pacient s chronickou vysokou hladinou cholesterolu. Aj samotný pravý med, ak ho užívame denne, zabraňuje zvyšovaniu cholesterolu.

Choroby srdca

Zmiešajme med a mletú škoricu a namažme na chlieb namiesto masla, džemu alebo marmelády a jedzme taký chlieb pravidelne k raňajkám. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi a cievách a chraní pacientov pred infarktom. Tí ľudia ktorí už mali infarkt a budú toto jesť denne, budú dobre chránení pred ďalším infarktom. Pravidelné takéto raňajky uľavujú pri zadýchavani sa a posiľujú srdečný tep. V Americe a Kanade, rôzne domy s ošetrovateľskou starostlivosťou liečia svojich pacientov touto metódou, kterí sú vo veku, kedy cievy a žily strácajú svoju pružnosť a môžu sa upchávať. Med a škorica vracajú cievam a žilám ich pružnosť.

Artritída

Pacienti s artritídou mali by denne, a to ráno a večer, vypíť jeden šálok horúcej vody s 2 lyžičkami medu a jednou čajovou lyžičkou škorice. Pravidelné užitie tohto receptu môže vyliečiť dokonca aj chronickú artritídu. Podĺa výsledkov prieskumu robeného na universite v Copenhavenu bolo zistené, že z 200 pacientov liečených jednou lyžicou medu a čajovou lyičkou škorice pred raňajkami, 73 nemocných bolo úplne zbavených bolesti a do mesiaca nemocní, ktorí sa nemohli pohybovať, začali chodiť bez bolesti.

Infekcia močového mechúra

Rozpustiť 2 lyžice medu a 1 čajovú lyžičku škorice v pohári vlažnej vody a vypiť. Týmto sa odstrání infekcia močového mechúra a močových ciest.

Bolesti zubov

Zmiešajme jednu čajovú lyžičku škorice a 5 polievkových lyžic medu. Aplikujeme 3x na boľavý zub a bolesť ustúpi.

Nachladnutie

Ti ľudia, ktorí trpia na časté nachladenie, by mali užívať 3x denne 1 polievkovú lyžicu medu s 1 lyžičkou škorice po dobu 3 dnoch. Tým sa vylieči nachladenie, chronický kašeľ a prečistia sa priedušky. Vedci v Španielsku zistili, že med obsahuje prírodné látky, ktoré zabíjajú aj kmene chrípky a chránia pred ňou chorých.

Potiaže so žaludkom

Med so škoricou úspešne lieči bolesti žaludku a chráni žaludok od vzniku žaludoč-ných vredov.

Plynatosť

Podľa šúdií robených v Indii a Japonsku med a škorica zabraňujú tvoreniu nadbytoč-ných plynov pri trávení.

Posilenie imunitného systému

Každodenné užívanie medu a škorice posiluje imunitný systém a chráni telo pred virmi a baktériami a bráni útokom virových infekcií. Vedci zistili, že med obsahuje obrovské množstvo železa a vitamínov. Pravideľné užívanie medu posiluje biele krvinky v ich boji s virmi a baktériami.

Ťažký žalúdok

1 čajová lyžička škorice a 2 polievkové lyžice medu pred jedlom zabraňuje zvýšeniu kyslosti žalúdka aj u ťažko stráviteĺných jedál. Vedci v Španielsku zistili, že med obsahuje prírodné látky, ktoré zabíjajú kmene chrípky a chránia pred ňou chorých.

Dlhovekosť

Čaj vyrobený z medu a škorice, ak je užívaný pravidelne, zabraňuje chorobným zmenám vyššieho veku. Treba vziať 4 lyžice pravého medu (najlepšie lesného),1 lyžičku škorice a spolu s troma šálkami vody uvaríme ako čaj. Pijeme 1 šálku 3x denne. To udržuje kožu čerstvú a jemnú až do vysokého veku. Dĺžka života sa neustále zvyšuje a ľudia vyššieho veku môžu byť svieži.

Pupienky a kožné infekcie

3 lyžice medu a 1 lyžička škorice sa zmieša v pastu. Ta sa aplikuje na pupienky pred spaním a ráno se zmyje teplou vodou. Keď to robíme denne, pupienky do týždňa zmiznú aj s koreňmi. Ten istý recept použiť na : Aplikácia medu a škorice na postihnuté miesta liečia ekzémy aj pásový opar a všetky typy kožných infekcií.

Chudnutie

Každé ráno každý deň, 1/2 hodiny pred raňajkami na lačný žalúdok a večer pred spaním, vypijeme šálok medu so škoricou. Pravidelné užívanie zníži váhu i u mimoriadne silných osôb. Pravidelné užívanie zabraňuje usadzovaniu tuku aj pri požívání mimoriadne tučných jedál.

Rakovina

Nededávne výzkumy uskutočnené v Japonsku a Austrálii dokázali, že rakovina kostí, žalúdka a čriev môže byť s úspechom liečena. Pacienti trpiaci týmto druhom rakoviny by mali užívať lyžicu kvalitného medu a lyžičku škorice aspoň mesiac 3x denne.

Chronická únava

Nedávne štúdia ukazujú, že cukor obsiahnutý v medu nejviac pomáha pri regenerácií telesných síl. Pacienti-seniori užívajúci med a škoricu v pomere 1:1 sú čulejší a ohybnejší. Dr Milton, ktorý tieto výzkumy uskutočnil hovorí, že 1 lyžica medu a malá lyžička škorice zmiešaná s vodou a braná niekoľkrát denne a hlavne okolo 3 hodín odpoludnia, kedy začína klesať telesná vitalita, obnoví sa do týždňa vitalita tela.

Zápach z úst

Ľudia v Južnej Afrike oddávna v prvom rade čo ráno urobia, kloktajú 1 lyžicu medu a lyžičku škorice zmiešanú s horúcou vodou. Ich dych tak zostává čerstvý po celý deň.

 

 

 

 

English